אודות:

אז... מה זה בעצם סלינגשוט?

סלינגשוט (Slingshot) הוא קֶלַע – כלי קטן שבאמצעות דיוק נכון פוגע במטרה ויוצר אפקט משמעותי.

ועכשיו אליי – שמי יעקב שה-לבן. כבר 13 שנים אני חי ונושם את צה"ל – כמתנדב בבתי החולים עם פצועי מלחמת לבנון השנייה, בעשור של שירות כקצין לוחם, ובשנים האחרונות כרב-סרן במילואים וכמייסד Slingshot.

את הכוח החינוכי העצום שיש בידיו של מפקד חשתי כבר במסגרת השירות הצבאי. ההבנה שאתה משפיע על אנשים, מטמיע בהם ערכים לטווח הארוך ונותן להם כלים לחיים, היא אחד הדברים הכי מדהימים שיש.

גם היום ב-2020, צה"ל הוא עדיין מותג מושך ואטרקטיבי, ולא רק לאנשים מחו"ל. שותפיי ואני, אנשי חינוך ומפקדים פעילים במילואים, רואים בחוויית השירות בצה"ל כלי חינוכי ייחודי להטמעת ערכים ולעידוד עשיה משמעותית – בקהילה, בצבא, ובשדה הדיפלומטיה הציבורית.
עצם השירות הקרבי הארוך נותן קרדיט ויוצר עניין, אבל הדרגות הן ממש לא חזות הכל ולא מספיקות לבדן.
היכולת לדבר בגובה העיניים, בשפה שלהם, ולהכניס אותם לתוך הסיפור שלנו באופן שבו הם הופכים להיות ממש חלק מהחוויות שלנו – היא זו שיוצרת את האפקט המשמעותי.
תחושות והתסכול שיכולות להילוות לעבודה החינוכית, בין אם זה מול ישראלים או חבר'ה מחו"ל, מוכרות לנו היטב.
"הנוער של היום, זה לא מה שהיה פעם…רק הסמארטפון מעניין אותם" הן אמירות שאינן זרות לנו.

אנחנו פה מתוך רצון לסייע להניע אותם ליזום, להיות מעורבים בקהילה, לעודד אותם לשרת שירות משמעותי ולהיות מחוברים לזהות ישראלית-ציונית-יהודית גאה וערכית.

כמו אותו קֶלַע (Slingshot) קטן עם הארומה הצבאית, החלק שלנו בתוך המארג החינוכי שלכם הוא קטן אך אפקטיבי. הפידבקים שאנו מקבלים, לפעמים גם שנה אחרי תכנית, היא שנגענו למשתתפים בלב והם לקחו איתם משהו מעשי – החליטו להשקיע יותר ב'מעורבות חברתית', לקחו על עצמם פרויקט התנדבות, החליטו להשקיע יותר במיונים לצבא או התחברו יותר לישראל ולציונות.

מה הסוד שלנו?
•   מעולם לא העברנו את אותה הרצאה בדיוק פעמיים – ההרצאות בנויות לפי הצרכים שלכם, ויעברו התאמה למאפייני התכנית והיעדים שתבקשו להשיג.
•   חוויה אישית – התוכנית היא אינטראקטיבית, והמשתתפים נכנסים לנעליים שלנו ויוצאים עם זווית הסתכלות אחרת.

•   העצמה – חוויות השטח שלנו הן יותר מסתם כיף. האתגרים יוצרים שיח סביב ערכי ליבה ומותירים רושם עמוק.

מאז שהתחלנו ב-2017 קרוב ל-50,000 משתתפים מלמעלה מ-30 מדינות חוו חוויה משמעותית, מרגשת ומניעה. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר, ונשמח לשתף פעולה עם הרצאות וחוויות מעצימות שישימו את הקבוצה שלכם על קו הזינוק.

יעקב שה-לבן וצוות סלינגשוט

הפנים שמאחורי סלינגשוט

רס"ן (מיל') יעקב שה-לבן

מייסד ומרצה

שמי יעקב שה-לבן, בן 32, תושב יונתן שברמת הגולן.

לאחר כמעט עשור של שירות קרבי בחטיבת השריון 188, כולל השתתפות במבצע "צוק איתן", הקמתי את Slingshot במטרה לספק לאנשים זווית אישית על הצבא באופן שמחבר לחוויה האנושית של השירות בצה"ל, על אתגריו המקצועיים והמוסריים.
במקביל התחדדה אצלי ההבנה שיש צורך בתוכן איכותי וייחודי שידבר לנוער הישראלי בשפה שלו וירתום אותו לעשיה חברתית משמעותית, בקהילה ובצבא – וכך נולדה סדרת ההרצאות "על קו הזינוק".
אני משרת כיום כקצין מבצעים במילואים, וכן כמרצה לחיילים ולמלש"בים. אני חי את צה"ל ואוהב אותו – כשאני משבח ומגונן עליו וכשאני מבקר בחריפות – זה בא מהלב.
 
אני בוגר המכללה לפיקוד טקטי של צה"ל, עם התמחות בהיסטוריה ואסטרטגיה צבאית כחלק מהתואר הראשון, ולאחרונה סיימתי בהצטיינות את תואר שני במדיניות ציבורית במרכז הבינתחומי הרצליה.
 
בניתי את ביתי ברמת הגולן ויחד עם אשתי אנחנו מגדלים כאן את בנותינו.

רסן" (מיל') – רגב ארז
מרצה

בן 28, תושב באר שבע, משרת כמ"פ במילואים ומרצה לסגלי פיקוד בצבא.

שירתי במשך 7 שנים כקצין לוחם בחטיבת השריון 188, כשהשיא היה להוביל את הפלוגה שלי בלחימה במבצע "צוק איתן". במהלך השירות שלי הכשרתי ופיקדתי על מאות חיילים בשיטת פיקוד ייחודית ששמה דגש חזק על התחום הערכי.

לאחר שחרורי עבדתי כמדריך בתיכון, ובימים אלה אני מסיים את לימודיי במסלול ניהול ומדעי החברה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

"בשוך הקרבות הבנתי – בניתי, השקעתי, חינכתי והאמנתי בחיילים שלי, ועכשיו הם מוכיחים את עצמם בגדול"

RegevErez1111

רס"ן (מיל') – רם אוזן
מאמן כושר קרבי בכיר

בן 32, תושב קצרין, נשוי לליגל ואב ל-3 ילדים.
מאמן כל דבר שזז, כולל כושר קרבי וקרב מגע במכינות קדם-צבאיות ובקבוצות הכנה לצבא.

את שירותי התחלתי בחטיבת כפיר כמפקד לוחם, ולאחר מכן ביצעתי הסבה ושירתי כקצין כושר קרבי, בין היתר של חטיבת גולני ופיקוד הצפון. כיום אני משרת במילואים בפיקוד העורף.

לסדנאות השטח שלנו אני מביא ראיה של לוחם לצד מאמן, ויש דגש לא רק על האתגר הפיזי, אלא גם על הפן הערכי והמנטאלי של רעות, עבודת צוות, מנהיגות ואיתנות.

אני בוגר קורס מדריכי כושר ובריאות של מכון וינגייט, מדריך אימונים בעצימות גבוהה (HIIT), מאמן ומתחרה בתחרויות איש ברזל (IRONMAN) ועוד.

"התפקיד שלי הוא לגרום לכם להיות הגרסה הכי טובה של עצמיכם"

סרן (מיל') – יהודה לוקסמבורג
מאמן קרב מגע ומרצה

בן 31, מתגורר עם אשתי כרמל ו-4 ילדיי במושב מטע שבהרי ירושלים. אני מאמן קרב מגע וכושר קרבי במכינות קדם צבאיות וקבוצות הכנה לצבא.

מגיל צעיר למדתי איגרוף והגעתי להישגים רבים, וביניהם חבר נבחרת ישראל באיגרוף, ואלוף הארץ. התגייסתי לסיירת גולני, שם שירתי כמפקד צוות לוחמים. כיום אני משרת כמפקד צוות ביחידה מובחרת במילואים. את הניסיון שלי כספורטאי תחרותי ומפקד ביחידה מובחרת אני מטמיע בשיחות ובאימונים שלי.

את התואר בחינוך גופני עשיתי במכללת וינגייט, ובשש השנים האחרונות אני עובד כמאבטח במשרד ראש הממשלה.

"אני מאמין שתקופת הצבא היא קריטית לעיצוב וגיבוש האישיות להמשך החיים, בעיקר מבחינת העמידות הפיזית והמנטלית, וסט הערכים והמידות שאתה בונה לעצמך"

צרו איתנו קשר כדי שנוכל לבנות עבורכם חוויה מעצימה ומלמדת עבור הקבוצה שלכם: