אודות:

אז... מה זה בעצם סלינגשוט?

סלינגשוט (Slingshot) הוא קֶלַע – כלי קטן שבאמצעות דיוק נכון פוגע במטרה ויוצר אפקט משמעותי.

ועכשיו אליי – שמי יעקב שה-לבן. כבר 15 שנים אני חי ונושם את צה"ל – כמתנדב בבתי החולים עם פצועי מלחמת לבנון השנייה, בעשור של שירות כקצין לוחם, ובשנים האחרונות כרב-סרן במילואים וכמייסד Slingshot.

את הכוח החינוכי העצום שיש בידיו של מפקד חשתי כבר במסגרת השירות הצבאי. ההבנה שאתה משפיע על אנשים, מטמיע בהם ערכים לטווח הארוך ונותן להם כלים לחיים, היא אחד הדברים הכי מדהימים שיש.
 
גם היום ב-2022, צה"ל הוא עדיין מותג מושך ואטרקטיבי, ולא רק לאנשים מחו"ל. שותפיי ואני, אנשי חינוך ומפקדים פעילים במילואים, רואים בחוויית השירות בצה"ל כלי חינוכי ייחודי להטמעת ערכים ולעידוד עשיה משמעותית – בקהילה, בצבא, ובשדה הדיפלומטיה הציבורית.
עצם השירות הקרבי הארוך נותן קרדיט ויוצר עניין, אבל הדרגות הן ממש לא חזות הכל ולא מספיקות לבדן.
היכולת לדבר בגובה העיניים, בשפה שלהם, ולהכניס אותם לתוך הסיפור שלנו באופן שבו הם הופכים להיות ממש חלק מהחוויות שלנו – היא זו שיוצרת את האפקט המשמעותי.
תחושות והתסכול שיכולות להילוות לעבודה החינוכית, בין אם זה מול ישראלים או חבר'ה מחו"ל, מוכרות לנו היטב.
"הנוער של היום, זה לא מה שהיה פעם…רק הסמארטפון מעניין אותם" הן אמירות שאינן זרות לנו.

אנחנו פה מתוך רצון לסייע להניע אותם ליזום, להיות מעורבים בקהילה, לעודד אותם לשרת שירות משמעותי ולהיות מחוברים לזהות ישראלית-ציונית-יהודית גאה וערכית.

כמו אותו קֶלַע (Slingshot) קטן עם הארומה הצבאית, החלק שלנו בתוך המארג החינוכי שלכם הוא קטן אך אפקטיבי. הפידבקים שאנו מקבלים, לפעמים גם שנה אחרי תכנית, היא שנגענו למשתתפים בלב והם לקחו איתם משהו מעשי – החליטו להשקיע יותר ב'מעורבות חברתית', לקחו על עצמם פרויקט התנדבות, החליטו להשקיע יותר במיונים לצבא או התחברו יותר לישראל ולציונות.

 

מה הסוד שלנו?
•   מעולם לא העברנו את אותה הרצאה בדיוק פעמיים – ההרצאות בנויות לפי הצרכים שלכם, ויעברו התאמה למאפייני התכנית והיעדים שתבקשו להשיג.
•   חוויה אישית – התוכנית היא אינטראקטיבית, והמשתתפים נכנסים לנעליים שלנו ויוצאים עם זווית הסתכלות אחרת.

•   העצמה – חוויות השטח שלנו הן יותר מסתם כיף. האתגרים יוצרים שיח סביב ערכי ליבה ומותירים רושם עמוק.

מאז שהתחלנו ב-2017 מעל 100,000 משתתפים מלמעלה מ-30 מדינות חוו חוויה משמעותית, מרגשת ומניעה. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר, ונשמח לשתף פעולה עם הרצאות וחוויות מעצימות שישימו את הקבוצה שלכם על קו הזינוק.

יעקב שה-לבן וצוות סלינגשוט

הפנים שמאחורי סלינגשוט

רס"ן (מיל') יעקב שה-לבן

מייסד ומרצה

שמי יעקב שה-לבן, בן 34, תושב יונתן שברמת הגולן.

לאחר כמעט עשור של שירות קרבי בחטיבת השריון 188, כולל השתתפות במבצע "צוק איתן", הקמתי את Slingshot במטרה לספק לאנשים זווית אישית על הצבא באופן שמחבר לחוויה האנושית של השירות בצה"ל, על אתגריו המקצועיים והמוסריים.
במקביל התחדדה אצלי ההבנה שיש צורך בתוכן איכותי וייחודי שידבר לנוער הישראלי בשפה שלו וירתום אותו לעשיה חברתית משמעותית, בקהילה ובצבא – וכך נולדה סדרת ההרצאות "על קו הזינוק".
אני משרת כיום כקצין מבצעים במילואים, וכן כמרצה לחיילים ולמלש"בים. אני חי את צה"ל ואוהב אותו – כשאני משבח ומגונן עליו וכשאני מבקר בחריפות – זה בא מהלב.
 
אני בוגר המכללה לפיקוד טקטי של צה"ל, עם התמחות בהיסטוריה ואסטרטגיה צבאית כחלק מהתואר הראשון, ובוגר תואר שני בהצטיינות במדיניות ציבורית במרכז הבינתחומי הרצליה.
 
בניתי את ביתי ברמת הגולן ויחד עם אשתי אנחנו מגדלים כאן את בנותינו.

רסן" (מיל') – רגב ארז
מרצה

בן 30, תושב באר שבע, משרת כמ"פ במילואים ומרצה לסגלי פיקוד בצבא.

שירתתי במשך 7 שנים כקצין לוחם בחטיבת השריון 188, כשהשיא היה להוביל את הפלוגה שלי בלחימה במבצע "צוק איתן". במהלך השירות שלי הכשרתי ופיקדתי על מאות חיילים בשיטת פיקוד ייחודית ששמה דגש חזק על התחום הערכי.

לאחר שחרורי עבדתי כמדריך בתיכון, סיימתי תואר בניהול ומדעי החברה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

"בשוך הקרבות הבנתי – בניתי, השקעתי, חינכתי והאמנתי בחיילים שלי, ועכשיו הם מוכיחים את עצמם בגדול"

RegevErez1111

רס"ן (מיל') – עידו פיוטרקובסקי
מרצה

בן זוג של רוני, ואבא של אמרי ועופר. אוהב לטייל עם רוני, לקרוא ספרים ולראות NBA 

שירתתי 11 שנים בצה"ל כמפקד וכקצין קרבי ואני מודה על כל רגע (טוב, על רובם). בשנותיי האחרונות בשירות פיקדתי על פלוגה מבצעית ועל קורס קציני שריון (קק"ש)

 את החוויות שלי מאותם ימים הפכתי לספר – כלל הנראה הספר היחיד שעוסק בשגרה בצה"ל ולא במלחמה. "הבדידות הנוראה הנפלאה הזו" הפך לרב-מכר, ונחטף לא רק ע"י חיילים ומפקדים, אלא גם על ידי כאלו שרוצים לעבד את חוויית השירות.

 השתחררתי לפני שנתיים וכיום אני עובד בחברת Social Finance Israel כמפתח מיזמים חברתיים במימון משקיעים פרטיים ובשותפות עם משרדי ממשלה.

אני משרת כמפקד פלוגה במילואים, ומעביר הרצאות על ניהול ומנהיגות בדור האינסטגרם והטיק-טוק.

"אף אחד לא מספר את הסיפור שלנו – אתגרי הפיקוד העצומים שחווים המפקדים של הדור הזה.

מה אם במקום לשים את המשימה במרכז, נספר את הסיפור באופן אחר? כזה שמביא לקדמת הבמה את האדם, המפקד, הלב והראש שמאחורי ההחלטות שמתקבלות?"

סא"ל (מיל') – אייל דרור
מרצה בינלאומי

בן 43, מתגורר עם אשתי מיכל ו-3 ילדיי במושב שדה נחמיה שבגליל העליון. 

שירתתי בצה"ל במשך 24 שנים, מרביתם במערכי התיאום והקישור מול האוכלוסייה הפלסטינית.

בין השנים 2016-2018 הקמתי ופיקדתי על מנהלת "שכנות טובה", שהובילה את מבצע הסיוע ההומניטרי הגדול ביותר בתולדות צה"ל – סיוע הומניטרי לאזרחים הסורים, נפגעי מלחמת האזרחים. 

מאז שחרורי מצה"ל אני מרצה בארץ ובחו"ל מול קהלים מגוונים (עברית/אנגלית/ערבית) על הפרויקט, על גיאופוליטיקה בדגש על הגבול הצפוני,  וכן על מימוש תהליכים מורכבים, חשיבה יצירתית, שותפויות, בניית אמון, ועוד.

אני משרת במילואים באוגדת הגולן, ודוקטורנט באוניברסיטת חיפה בפקולטה לחינוך ומנהיגות .

"שכנות טובה יצרה מאות רגעים יוצאי דופן: 
שיחות מלאות תקווה עם נשים וילדים סורים שגדלו לשנוא אותנו, וכעת מבינים שאנחנו לא האויב; רגעים קשים של ייאוש וצער של האזרחים הסורים; סיוע ולהצלת אלפי נפשות, ויותר מהכל – הייתה לי הזכות להעניק לילדי סוריה"

צרו איתנו קשר כדי שנוכל לבנות עבורכם חוויה מעצימה ומלמדת עבור הקבוצה שלכם:

    תפריט נגישות